Делегація Координаційного штабу провела тематичний захід в рамках 34-ої Міжнародної конференції Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у місті Женева.
Делегація Координаційного штабу на чолі з керівником Секретаріату Робочої групи Богданом Охріменком провела тематичний захід, який відбувся під час 34-ої Міжнародної конференції Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у місті Женева.
Захід був присвячений практичним аспектам та українському досвіду, набутому в рамках зобов’язань за Третьою Женевською конвенцією 1949 року про поводження з військовополоненими. Ця подія також стала важливим майданчиком для обговорення актуальних питань, пов’язаних зі збройною агресією російської федерації проти України.
Представники Штабу наголосили, що українська сторона неодноразово пропонувала обмін за формулою "всіх на всіх", проте не отримувала відповідей від представників країни-агресорки. Також на перемовини регулярно виноситься пропозиція репатріювати всіх тяжкохворих і тяжкопоранених з обидвох сторін. І ця гуманітарна ініціатива також тривалий час не знаходить жодного відгуку.
Представники української делегації також розповіли про досвід допомоги родинам полонених та зниклих безвісти військовослужбовців і цивільних осіб, про надання їм соціальної, правової та психологічної допомоги, реабілітацію та реінтеграцію визволених з російської неволі Оборонців.
“Україна дотримується взятих на себе зобов’язань згідно з нормами міжнародного гуманітарного права, – наголосив Богдан Охріменко. – І ми сподіваємося, що наші спільні зусилля, у тому числі тиск міжнародної спільноти на російську федерацію, допоможуть забезпечити дотримання прав полонених українців та пришвидшити їх повернення додому.”
Учасники заходу також висвітлили процес функціонування таборів для військовополонених, їхню інфраструктуру та співпрацю з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста. Делегація поділилася кроками, вжитими для створення змішаних медичних комісій і залучення держави-покровительки, що є ключовими для забезпечення гуманітарних стандартів.
Серед ключових проєктів, представлених під час заходу, були ініціативи «Хочу жити» та «Хочу знайти», що підтверджують проактивність України на противагу постійного нехтування російською стороною навіть базовими гуманітарними зобов'язаннями.
Також у рамках участі в 34-тій Міжнародній конференції Червоного Хреста і Червоного Півмісяця делегація Коордштабу відвідала штаб-квартиру МКЧХ у Женеві.
Обговорили актуальні питання двосторонніх відносин, виконання сторонами збройного конфлікту гуманітарних зобов'язань за Женевськими конвенціями, механізми репатріації та госпіталізації військовополонених, діяльність національних органів у сфері виконання ІІІ Женевської конвенції та гуманітарних проектів.
Українська сторона ознайомила МКЧХ з рядом практичних питань, що вимагають активного залучення інтелектуальних та матеріальних ресурсів організації.
Учасники заходу порушили важливі питання, які вимагають негайного вирішення, та домовилися підвищити рівень взаємодії.
Паралельно у Женеві на Площі Націй відбулася мирна акція родин військовополонених та зниклих безвісти захисників України з вимогами до МКЧХ та країн-учасниць Женевських конвенцій.
Своїми публічними зверненнями та особистими історіями українські жінки закликали МКЧХ діяти більш рішуче та зробити все можливе для пошуку їхніх рідних, забезпечення гідних умов утримання в полоні росії, без катувань і тортур, та для збереження життів та здоров’я українських військовополонених.
Родини вимагали активної роботи МКЧХ з урядами країн-учасниць Женевських конвенцій для спільних дій з примусу рф дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права.
Також вони закликали інформувати про воєнні злочини росії.
На заході також були присутні члени урядової делегації України на 34-й Міжнародній конференції руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, керівник Секретаріату Робочої групи Координаційного штабу Богдан Охріменко, представник Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в системі органів сектору безпеки та оборони Юрій Ковбаса та інші.
Долучилися до акції небайдужі українці зі Швейцарії, інших країн ЄС та іноземці, які підтримують Україну в боротьбі за її незалежність.
Організаторами заходу стали голова ГО «Вояцький визвіл» Наталія Єпіфанова та мати військовополоненого захисника Маріуполя, бійця бригади "Азов" Наталія Кравцова.
Акція відбулася за підтримки Українського Товариства у Швейцарії.