gov.uaДержавні сайти України

Дмитро Усов взяв участь у засіданні Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС України

Представники Координаційного штабу на чолі з Секретарем Штабу бригадним генералом Дмитром Усовим взяли участь у засіданні Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС України.

 

Під час заходу перед главами місій міжнародних організацій та послами іноземних держав в Україні було порушено низку питань, що стосуються забезпечення захисту прав військовополонених, зокрема факти порушення цих прав країною-агресоркою відповідно до Женевських конвенцій про захист жертв війни від 1949 року.

   

У засіданні також взяли участь родичі полонених військовослужбовців, представники Офісу Омбудсмана, Офісу Генпрокурора, МВС, Національної поліції, Служби Безпеки України, Офісу Міжнародного кримінального суду в Україні, а також дипломатичного корпусу та громадських організацій.

 

Учасники зустрічі звернули увагу на масові випадки застосування тортур російськими окупантами. Було зазначено, що близько 90% полонених українських військовослужбовців та цивільних громадян зазнали катувань та різних форм жорстокого поводження.

 

Такі дії російської федерації є грубим порушенням Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання. Систематичне застосування тортур російськими військовими свідчить про цілеспрямовану державну політику росії.

 

Також йшлося про механізми протидії й запобігання таким злочинам та пошук інструментів впливу на російську федерацію, щоб змусити її виконувати взяті на себе повноваження згідно з нормами міжнародного гуманітарного права.

   

У своєму виступі Дмитро Усов наголосив на тому, що Координаційний штаб залучає всі доступні ресурси як для визволення наших громадян з російської неволі, так і для інформування міжнародної спільноти про всі факти нелюдського поводження й порушення прав військовополонених та цивільних осіб, яких незаконно утримує країна-агресорка.

 

Керівник Секретаріату Робочої групи Коордштабу Богдан Охріменко закликав міжнародну спільноту до співпраці з широкого спектру питань, що стосуються повернення з російської неволі всіх українських громадян.

 

За результатами засідання учасники ухвалили Спільну заяву, закликавши міжнародну спільноту сприяти реалізації механізмів для полегшення долі українських військовополонених і повернення їх додому.

Останні новини