gov.uaДержавні сайти України

Координаційному штабу - 2 роки

Два роки тому, 11 березня згідно з постановою КМУ № 257 розпочав свою роботу Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

За цей час завдяки зусиллям усієї команди Штабу відбувся 51 обмін полоненими, під час яких вдалося звільнити з російського полону та повернути додому 3135 українців.

За два роки команда Коордштабу розробила унікальну інформаційну систему, «Дорожню карту», Особистий кабінет для родин військовослужбовців.

Ці інструменти дозволяють зручно та швидко отримувати та обробляти інформацію, необхідну для пошуку зниклих та тих, хто потрапив у полон.

Щодня співробітники Коордштабу надають десятки консультацій родичам зниклих та полонених Оборонців, проводять виїзні та онлайн-зустрічі з сотнями людей. На сьогодні регіональна мережа Координаційного штабу включає громадські приймальні та консультаційні центри у Києві, Львові, Харкові, Миколаєві та Вінниці.

Координаційний штаб здійснює регулярну психологічну підтримку родин зниклих або полонених військовослужбовців, надає юридичну допомогу, забезпечує фізичну реабілітацію постраждалих Захисників та Захисниць, супроводжує програми підтримки дітей Оборонців.

Діяльність Координаційного штабу висвітлювали десятки медіа з усього світу, зокрема BBC, AFP, DW, La Repubblica, Al Jazeera, Politico, Le Monde, ARD, El Confidencial, Kyodo News, Washington Post, The New York Times та інші.

Нещодавно, відповідно до змін, які були внесені до постанови №257, Координаційний штаб також опікується питанням визволення цивільних заручників, яких незаконно утримує держава-агресор. Водночас, протягом своєї діяльності, Координаційному штабу вдалося вже звільнити 147 цивільних осіб.

Останні новини