gov.uaДержавні сайти України

"Надія. Боротьба. Повернення": три роки боротьби за звільнення українців з російської неволі

На конференції “Надія. Боротьба. Повернення”, присвяченій третій річниці роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, виступив голова Штабу генерал-лейтенант Кирило Буданов.

“Ми прийняли естафету від Міністерства реінтеграції у травні 22-го року. За дорученням Президента України взялися за дуже непросту роботу, – зазначив голова Координаційного штабу у своєму виступі, – Шістдесят два обміни, 4306 звільнених, 469 наших людей, врятованих поза обмінами”.

Кирило Буданов також висловив подяку всім, завдяки кому стали можливими позитивні результати:

Службі безпеки України, Національній поліції, міністерствам оборони, внутрішніх справ, закордонних справ, охорони здоров’я. Міністерству розвитку, Міністерству юстиції, Держприкордонслужбі, Мінветеранів та Мінсоцполітики, Національній гвардії, Збройним силам України, Службі зовнішньої розвідки, народним депутатам та громадським активістам, медіаспільноті.

“Вдячний за наполегливу та самовіддану роботу українському Обмудсману, Кабінету Міністрів, Раді національної безпеки та оборони України, Офісу Генпрокурора та Уповноваженому з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Офісу Президента. І, звісно, наші здобутки були б неможливими без вас, працівників Координаційного штабу, усього колективу: як штатних співробітників, так і прикомандированих, держслужбовців, волонтерів, громадських організацій та об’єднань родин та усіх небайдужих. Ви – наша найбільша підтримка і опора у роботі. Дякую всім вам!”

У свої доповіді очільник ГУР МО також згадав про репатріацію понад семи тисяч тіл та створену мережу регіональних центрів, особистий кабінет, унікальну інформаційну систему:

“Координаційний штаб застосовує найсучасніші технології та весь арсенал, доступний воєнній розвідці, для роботи з пошуку та повернення наших людей”.

Також голова Коордштабу відзначив, що організація опікується не лише військовополоненими, але й цивільними та їхніми родинами. У доповіді були згадані проєкти для підтримки родин, дітей полонених та зниклих безвісти, міжнародна та медійна діяльність, спеціальні проєкти “Хочу жить”, “Хочу найті”, “Хочу к своим”.

“Ми наполегливо працюємо над наступними важливими проєктами та можливостями для повернення наших людей з ворожої неволі. Ми розуміємо родини, яким так важко переживати кожен день, поки їхні рідні перебувають у руках ворога. Робота наших працівників буває емоційно важкою і невдячною. Але тим більше ми радіємо кожному звільненню, кожному поверненню наших людей: так, як це відбулося цього тижня. І ще відбуватиметься” – заявив Кирило Буданов наприкінці промови.

Останні новини