gov.uaДержавні сайти України

Спецдоповідачка ООН з питань катувань розпочинає прийом свідчень про тортури в російському полоні

Спецдоповідачка ООН з питань катувань Еліс Джилл Едвардс розпочинає прийом свідчень про тортури в російському полоні.

На початку вересня Україну відвідала спецдоповідачка ООН з питань катувань Еліс Джилл Едвардс. Вона мала можливість особисто почути про численні катування наших захисників та цивільних, які вчиняють росіяни. За наслідками візиту пані Едвардс заявила, що така практика є частиною російською державної політики з метою залякування та вселяння страху.

Координаційний штаб закликає правозахисні та громадські організації, об’єднання членів родин захисників України та цивільних заручників повідомляти Спецдоповідачці ООН про факти негуманного поводження відносно наших співгромадян з боку росіян. Матеріали мають бути подані на електронну пошту hrc-sr-torture@un.org

У разі, якщо подання будуть відповідати зазначеним нижче вимогам, їх буде враховано у фінальному звіті. Кінцева дата подання – 31 жовтня 2023 року включно.

? Тема повідомлення: Input for SRT’s country visit to Ukraine.

? Обмеження обсягу тексту: до 2000 слів.

? Формат файлу: Word, PDF.

? Мови повідомлення: англійська, французька.

Інформацію можуть подавати усі зацікавлені організації, включаючи громадські, а також об’єднання членів родин захисників України та цивільних заручників, щодо питань, пов’язаних із абсолютною забороною катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження чи покарання, зокрема й під час поводження з військовополоненими та цивільними особами.

Усі матеріали будуть розглянуті з дотриманням вимог щодо конфіденційності.

Повний звіт за результатами візиту в Україну з детальним аналізом та рекомендаціями пані Едвардс оприлюднить у березні наступного року в Женеві на Раді ООН з прав людини.

У разі виникнення питань стосовно процедури подання просимо звертатися на консультаційну лінію Координаційного штабу:

☎️ 0 800 300 529, з 10:00 до 17:00,

а також до юридичного відділу:

☎️ 068 929 62 60 з 10:00 до 17:00

Якісному оформленню матеріалів сприятиме використання Посібника ООН з питань ефективного розслідування і документування фактів катувань та іншого жорстокого, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження або покарання, відомого як Стамбульській протокол, український текст якого розміщено за адресою.

Останні новини