Три роки Координаційному штабу – у Києві пройшла конференція, присвячена звільненню полонених
Три роки Координаційному штабу – у Києві пройшла масштабна конференція, присвячена звільненню полонених.
Конференція “Надія. Боротьба. Повернення” відбулася у Музеї історії України у Другій світовій війні та зібрала низку представників державних органів, Сил безпеки та оборони України, народних депутатів, громадських активістів, журналістів, звільнених з полону Оборонців, представників родин, співробітників Координаційного штабу.

“Дякую командній роботі Офісу, ГУР, СБУ, МВС, омбудсмена й усіх інших, хто залучений і завдяки кому українці повертаються. Ми завжди повертаємо наших людей, і це одне з найважливіших правил нашої держави. Саме так є і буде,” – зазначив у своїй вітальній промові Президент України Володимир Зеленський.
На заході виступили також керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, заступниця керівника Офісу Президента та перша очільниця Координаційного штабу Ірина Верещук, голова Координаційного штабу Кирило Буданов.

Основні досягнення Штабу за три роки діяльності – порятунок з неволі 4306 людей під час обмінів та повернення 469 поза обмінами, репатріація понад 7 тисяч тіл Оборонців.

Під час заходу пройшли панельні дискусії, присвячені темам етики та відповідальності медіа під час роботи зі звільненими з полону, довгостроковій підтримці та реінтеграції в суспільство після тривалої ізоляції в полоні, голосу родин на міжнародній арені. Відбулося вручення президентом української Прем’єр-ліги Євгеном Диким автомобіля швидкої допомоги для Коордштабу. Авто необхідне для транспортування важкохворих та важкопоранених звільнених. Була відкрита фотовиставка зі світлинами повернутих з полону.

Під час презентації роботи Коордштабу заступник керівника організації Андрій Юсов назвав основні досягнення поза обмінами: створення унікальної інформаційної системи, електронного особистого кабінету, мережі регіональних центрів, міжнародну та медійну діяльність, роботу з дітьми та звільненими, спеціальні проєкти, орієнтовані зокрема на поповнення обмінного фонду та повернення з неволі цивільних.
Україна зіткнулася з найбільшим з Другої світової війни викликом гуманітарному праву в Європі, але з гідністю продовжує боротьбу за своїх громадян.