У Коордштабі відбулася онлайн-зустріч з родинами полонених воїнів батальйону "Донбас"
У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами військовослужбовців 54-ї окремої механізованої бригади та 46-го окремого штурмового батальйону «Донбас», які опинилися в полоні ворога чи вважаються зниклими безвісти.
На питання близьких відповіли представники Координаційного штабу, Збройних Сил та Національної поліції.
Рідних зокрема цікавило, як відбувається пошук зниклих. Цим займається поліція, Служба безпеки й офіс Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин – в координації з військовими частинами та рідними.
Також у пошуку бере участь Міжнародний Комітет Червоного Хреста, якому частково вдається отримувати інформацію з місці утримання полонених на ворожій території. Крім того, задіяні правозахисники групи «Пошук.Полон» та Робоча група Організації об’єднаних націй з питань насильницьких та недобровільних зникнень.
За словами представника Координаційного штабу, ділянки бойових зіткнень за можливості обстежуються, у тому числі й безпілотниками. Локації боїв передають до Офісу Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин. Там оновлюють відповідну мапу локацій для пошуку тіл після звільнення територій або для виявлення загиблих ворожою стороною для подальшого обміну. Тіла повертають з багатьох напрямків фронту. Збирають зразки ДНК і, коли відбувається збіг, повідомляють рідним.
До знаходження тіла, збігу ДНК чи отримання свідоцтва суду про смерть Україна продовжує подавати особу на обмін. Більше того, чотирьох Захисників, яких вважали загиблими, вдалося повернути з ворожої неволі живими. Росія не підтверджує полон багатьох наших бійців – відповідно незаконно утримує осіб, про яких у нашої сторони немає відомостей. Міжнародний Комітет Червоного Хреста зобов’язався докласти зусиль для підтвердження росією полону українців.