У Коордштабі відбулася зустріч з родинами зниклих воїнів 81-ої окремої аеромобільної бригади
У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами зниклих безвісти військовослужбовців 81-ї окремої аеромобільної бригади.
На запитання близьких відповіли представники Координаційного штабу, Збройний Сил України, зокрема 81-ї бригади та військової частини.
Представник Штабу нагадав, що в умовах військового стану комунікація військової частини з рідними відбувається через територіальні центри комплектації та соціальної підтримки. Військова частина інформує про зникнення сповіщенням. Уся інша комунікація відбувається через відповідні письмові запити – наприклад, отримання довідок про грошове забезпечення чи про участь у бойових діях.
Військова частина не займається розшуком зниклих. Це робить Національна поліція, Служба безпеки України й Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Рідних цікавило, чому, коли є відео з полону, Захисник у військовій частині все одно облікований як зниклий безвісти.
«Зміна облікових даних відбувається лише на підставі підтвердження полону росією через Міжнародний комітет Червоного Хреста. Коли є таке підтвердження, інформація з МКЧХ надходить родинам», – зазначила представниця ЗСУ.
Є випадки, коли рідні отримали листи від своїх полонених Захисників, але офіційного підтвердження через МКЧХ так і не дочекалися. Це означає, що росія, дозволивши надіслати конверт, офіційно не визнала особу полоненим. У таких випадках Червоний Хрест надсилає запит на таке підтвердження.
Щодо евакуації тіл з поля бою представник бригади зазначив:
«Коли ми вибиваємо ворога і є можливість забрати загиблих, ми це завжди робимо. Наприклад, у Білогорівці, коли відправили групу за тілами, вона потрапила під сильний обстріл. Тому треба набратися терпіння».
Представник Координаційного штабу зазначив, що Україна пропонувала російській стороні обмін всіх на всіх, але поки що конструктиву в цьому питанні немає.