У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами нацгвардійців
У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з об’єднанням родин 21-ої окремої бригади охорони громадського порядку імені Петра Калнишевського Національної гвардії України (військова частина 3011).
З родичами полонених нацгвардійців спілкувалися представники Координаційного штабу та Головного управління Національної гвардії України.
За словами представника Штабу, встановити й офіційно підтвердити місцезнаходження зниклого безвісти військовослужбовця на території країни-агресорки та на тимчасово окупованих українських територіях украй складно, бо росія такої інформації не надає. Відповідний мандат на відвідування місць несвободи має Міжнародний комітет Червоного Хреста, але його представники не розголошують інформацію, які саме місця утримання військовополонених вони відвідали. Проте важливі відомості повідомляють повернені з полону Захисники й Захисниці. Від них також можна довідатися і про умови утримання, і про стан здоров’я полонених військовослужбовців.
Слід зазначити, що місцезнаходження військовополоненого може змінитися: з різних причин його можуть перемістити до іншого місця утримання.
Окремо зупинилися на питанні підтвердження полону військовослужбовця. Представник Штабу звернув увагу на те, що Координаційний штаб не підтверджує полон, а збирає й обліковує відомості, які надходять з різних джерел, зокрема, від родичів полонених і зниклих безвісти Оборонців. Офіційно ж підтвердити полон може лише міністерство оборони російської федерації через Міжнародний комітет Червоного Хреста.