gov.uaДержавні сайти України

У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з родинами Оборонців з 57-ої ОМБр

​​У Координаційному штабі відбулася онлайн-зустріч з об’єднанням родин Оборонців 57-ої окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.

З родичами полонених і зниклих безвісти військовослужбовців спілкувався представник Координаційного штабу.

Він зазначив, що країна-агресорка жодної офіційної інформації щодо місця й умов утримання чи стану здоров’я полоненого не надає. Такі відомості отримуються з різних джерел, зокрема, від визволених з полону Захисників. Усю нову інформацію, фото- й відеоматеріали, які з’являються у родичів, варто передати до Координаційного штабу, Національного інформаційного бюро, Національної поліції та Служби безпеки України (Об'єднаного центру).

Одне з питань, яке було порушене під час зустрічі, стосувалося підтвердження полону військовослужбовця. За словами представника Штабу, офіційно підтвердити полон може міністерство оборони російської федерації через Міжнародний комітет Червоного Хреста. Підтвердження ворогом полону військовослужбовця означає, що країна, яка його утримує, повинна виконувати всі взяті на себе зобов’язання згідно з нормами міжнародного гуманітарного права: дотримання прав військовополонених, медична допомога, листування з родичами.

Представник Штабу звернув увагу на те, що переговори ведуться з різними суб’єктами, які утримують наших Захисників і Захисниць. З ворожого полону повертаються військовослужбовці, які можуть бути по-різному обліковані – як полонені, так і зниклі безвісти.

“Ми знаємо, що людина в полоні, і робимо все, щоб її повернути”, – запевнив представник Штабу.

Останні новини