gov.uaДержавні сайти України

У Координаційному штабі відбулася зустріч, присвячена питанням реінтеграції повернених військовополонених

У Координаційному штабі відбулася зустріч, присвячена питанням реінтеграції повернених військовополонених.

У заході взяли участь Міністр охорони здоров‘я України Віктор Ляшко, командувачка Медичних сил ЗСУ Тетяна Остащенко, заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр, заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, керівник секретаріату Коордштабу Богдан Охріменко, керівник відділу супроводу та консультування родичів оборонців Штабу Юрій Таранюк, заступник начальника науково-дослідного відділу науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗСУ Володимир Пєтухов, керівники регіональних консультаційних центрів Штабу Ганна Замазєєва, Сергій Чебишев, Юлія Приймак, представниці громадської організації «Рада дружин і матерів захисників України «Жінки зі Сталі» Неля Шастун та Наталія Кравцова.

Під час зустрічі розглянули основні проблеми, з якими стикаються звільнені з полону військовослужбовці та їхні родини. Вони стосуються, зокрема, якості надання медичної допомоги, діагностики фізичного та психологічного стану, реабілітації, проходження військово-лікарських комісій.

Віктор Ляшко повідомив, що на рівні уряду формується відповідна політика щодо реінтеграції військовослужбовців:

“Є чіткий план для пацієнта, затверджений Міністерством охорони здоров’я. Працюють 344 заклади, в яких спеціальні колективи проводять реабілітацію військовослужбовців”.

Також Віктор Ляшко запевнив, що у Міністерстві охорони здоров’я буде відповідальна контактна особа, до якої можуть звертатися звільнені з полону військовослужбовці.

“Ми намагаємося провести повний курс лікування військовослужбовця, – зазначила Тетяна Остащенко. – На жаль, статус військовослужбовця, який повернувся з полону, не врегульовано законодавчо”.

За словами керівника Секретаріату Координаційного штабу Богдана Охріменка, родичі повернених з полону військовослужбовців скаржаться, що командування військових частин часом ігнорує вказівки медиків. Він додав, що фіксувати стан військовослужбовця і виявляти усі проблеми, пов’язані з його здоров’ям, варто одразу після повернення з полону:

“Ці зафіксовані факти свідчитимуть, що рф не дотримується вимог Женевських конвенцій щодо поводження з військовополоненими. Україна може це використати як аргумент на міжнародному рівні”.

Також під час зустрічі йшлося про проблеми, пов’язані з проходженням військово-лікарських комісій військовослужбовцями, які повернулися з полону.

За словами Катерини Павліченко, у МВС є напрацьований механізм дій для звільнених з полону військовослужбовців.

Юрій Таранюк запропонував створити дорожню карту для військовослужбовців, які повернулися з полону, та їхніх родин, де буде детально вказано алгоритм дій після звільнення з полону.

Серед іншого під час зустрічі порушили питання про те, що 30 днів замало для повного відновлення військовослужбовців, які перебували в полоні. За пропозицією Ганни Маляр вирішили обговорити питання збільшення реабілітаційного терміну для повернених з полону військовослужбовців.

Останні новини