gov.uaДержавні сайти України

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців ОЗСП "Азов"

​​З ініціативи ГО “Жінки зі сталі” у Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами бійців ОЗСП «Азов».

На запитання родичів полонених і зниклих безвісти нацгвардійців відповідав представник Координаційного штабу.

За його словами, робота над обміном у форматі “всіх на всіх”, про що часто запитують родичі полонених, триває. Є певні плани, напрацювання, але це надзвичайно складний процес, який потребує тривалої й дуже серйозної підготовки.

Одне з питань, що було порушене під час зустрічі, стосувалося умов утримання в місцях несвободи, де перебувають полонені Захисники й Захисниці. Як зазначив представник Штабу, росія не надає офіційної інформації про місця утримання як на своїй території, так і на тимчасово окупованих українських територіях. Відповідний мандат на відвідування місць несвободи має Міжнародний комітет Червоного Хреста, проте для його реалізації потрібен дозвіл від держави, яка утримує військовополонених. 

Окремо обговорили питання активності в медіапросторі і публічних звернень родичів полонених Оборонців. Представник Штабу закликав бути обачними, поширюючи інформацію про полоненого в соцмережах чи даючи коментарі медіа. У жодному разі не можна передавати персональну інформацію свою чи військовослужбовця стороннім особам чи організаціям.

Останні новини