У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з рідними та близькими медиків
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з рідними та близькими медиків, які перебувають у полоні ворога – як військових, так і цивільних.
На питання присутніх відповіли представники ЗСУ та Командування медичних сил.
Родичів цікавило, як формуються списки на обмін. За словами представника ЗСУ, пріоритетність надається жінкам, важкопораненим, особам з хронічними захворюваннями. Усіх медиків Україна подає на обмін як некомбатантів.
Окремих осіб на обмін не заявляють, бо тоді до цієї людини підвищується увага в полоні. Зазвичай умови її утримання одразу погіршуються. Ворог у таких випадках може вважати, що не всю інформацію з’ясував у полоненого та починає допитувати – шукає причини підвищеної уваги, торгується.
Представник ЗСУ поінформував присутніх, що підтвердження полону МКЧХ не гарантує обміну й безпеки нашим Захисникам. Наприклад, під час теракту в Оленівці більшість наших військовослужбовців були там саме в офіційно підтвердженому статусі.
Під час обмінів також повертають Захисників, які вважаються зниклими безвісти, бо росія не підтверджувала їхнє перебування в полоні.
Україна робить усе можливе для повернення всіх Захисників та Захисниць, які перебувають у ворожому полоні.