gov.uaДержавні сайти України

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з рідними та близькими наших Захисників та цивільних, які перебувають у полоні ворога

Більшість питань до представників штабу стосувалися саме цивільних, захоплених ворогом у заручники. 

Як зазначив представник ЗСУ, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими за своїм напрямком роботи не займається поверненням цивільних. Але коли виникає можливість когось забрати – її обов’язково реалізовують. 

Крім того, до Штабу не надходить інформація про захоплених ворогом цивільних громадян. У разі, коли цивільних українських бранців утримують разом із захопленими комбатантами, Координаційний штаб займається і їхнім поверненням. Але щодо цивільних рідним краще звертатися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця або до Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олега Котенка. 

Визволення цивільних ускладнює те, що за Женевською конвенцією вони не є військовополоненими, й ворог зобов’язаний їх відпустити, а українська сторона у свою чергу не може обмінювати їх на військовополонених росіян. 

Станом на сьогодні з російської неволі визволили 101-го цивільного українця. 

Також рідних цікавило, як можна дізнатися про стан здоров’я українців, полон яких підтвердив ворог. Як зазначив представник ЗСУ, росіяни не діляться такою інформацією, її мали б отримувати за сприяння Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Але досі про стан здоров’я українців у неволі можна дізнатися лише від тих, кого вдалося визволити. 

14 листопада президент України Володимир Зеленський на саміті G-20 в Індонезії закликав до обміну полоненими з Росією за принципом «всіх на всіх».??

Останні новини