У Києві презентували «Московську конвенцію» про поводження з військовополоненими
Представник Координаційного штабу взяв участь у презентації альтернативної версії Женевських конвенцій - так званих "Московських конвенцій" щодо поводження з військовополоненими, які мають нагадати світу про воєнні злочини країни-агресорки. Документ підготувала Асоціація родин захисників Азовсталі спільно з правозахисниками Медійної ініціативи за права людини.

“Московська конвенція” базується на свідченнях колишніх полонених, які допомагають зрозуміти масштаби й жорстокість порушень. Документ містить 25 розділів, які детально описують систематичні катування, вбивства й порушення міжнародного гуманітарного права російською стороною. Розділи проілюстровані відповідними історіями українців, які побували у російському полоні - української парамедикині та волонтерки Юлії Паєвської (Тайри), кулеметника Олексія Анулі, сержанта ЗСУ Ореста Грицюка, танкіста Дениса Чепурка, бійця танкової бригади Олександра Антоненка, прикордонника Олексія Крецу та інших.

Порушення Третьої Женевської конвенції та Першого додаткового протоколу — це частина цілеспрямованої адміністративної практики росії, переконаний Гущин Олег, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

«Міжнародні механізми реагування виявляються неефективними, особливо коли країна-порушник глузує з людських трагедій і має право вето у Раді Безпеки ООН. “Московська конвенція” започатковує нову форму впливу на міжнародну спільноту — виклад конвенції у тому вигляді, як її бачить і застосовує агресор: нелюдську, викривлену, криваву, жорстоку», — відзначив у промові Олег Гущин.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець також відзначив кризу діяльності міжнародних організацій, чий обов’язок слідкувати за дотриманням прав військовополонених.
«Що залишається Україні в такому випадку? Безперечно впливати та закликати міжнародні організації робити свою роботу. У разі толерування злочинів РФ — робити дієві кроки, які покажуть, що ми самі створимо нові механізми,» - наголосив Омбудсман.

Документ закінчується розділом про “ратифікацію”, у якому зазначено, що ця конвенція “ратифікована” “нейтральним” ставленням світу до злочинів проти людяності.
Роздруковані примірники «Московських конвенцій» команда проєкту передасть політичним лідерам, послам та омбудсманам різних країн, а онлайн-версію можна переглянути на сайті moscowconvention.com.