gov.uaДержавні сайти України

У Штабі відбулася зустріч з рідними Оборонців з батальйону "Берлінго"

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 210-го окремого батальйону “Берлінго”.

На запитання близьких відповіли представники Координаційного штабу та Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

Співробітниці МКЧХ нагадали, що офіційні підтвердження полону надходять від міноборони рф до центрального офісу організації у Женеві й звідти – до Національного інформаційного бюро України (НІБ). Відвідини й анкетування МКЧХ у місцях утримання є не офіційним, а фактичним підтвердженням полону: тоді Червоний Хрест повідомляє рідним, що людина жива і перебуває у неволі.

«НІБ може видати відповідний документ про підтвердження полону, коли воно зроблене міноборони рф. Але будь-яка неофіційна інформація про полон теж корисна для нашої роботи», – заначила представниця Червоного Хреста.

Анкетування є доказом полону, яким оперують представники України під час перемовин.

Червоний Хрест у своїй роботі використовує кілька інструментів:

«Це переконання і нагадування про необхідність дотримання Женевських конвенцій. Ще один інструмент – публічне розголошення. Його використовували кілька разів в історії. Але це не дало позитивного результату. Катування стали тільки сильнішими, а наша організація втратила доступ до місць утримання».

Рідні бояться, що під час імовірного обміну «всіх на всіх» російська сторона може повернути тільки тих, кого підтвердив Міжнародний комітет Червоного Хреста, а непідтверджених «залишать працювати на копальнях».

«Ризики дійсно є. Ми їх усі враховуємо. Усі кроки будуть зваженими й усвідомленими. Якщо вдасться домовитися про обмін «всіх на всіх», він очевидно відбудеться поетапно, а не в один день», – зазначив представник Штабу.

Останні новини