gov.uaДержавні сайти України

У Штабі відбулася зустріч з рідними прикордонників та Захисників з 23-го загону морської охорони

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулась ініційована ГО “Жінки зі сталі” зустріч з рідними військовослужбовців 23-го загону морської охорони та 1-го прикордонного загону ДПСУ (м. Маріуполь). 

З близькими Захисників спілкувались представники Державної прикордонної служби України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Служби безпеки України та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

За словами представника Координаційного штабу, переговори щодо звільнення прикордонників з полону залишаються складними, як і щодо всіх інших утримуваних рф громадян України. Водночас він висловив сподівання про можливу зміну ситуації та потенційну появу обнадійливих новин для сімей військовослужбовців. У Штабі відзначили, що процес визволення Захисників постійно триває:

“З моменту повномасштабного вторгнення з російського полону в Україну вдалось повернути 1646 осіб. З них 149 - прикордонники”.

Рідні Захисників серед іншого цікавились, чи сприяють звільненню військовослужбовців  звернення громадян України до лідерів іноземних держав та відповідні зусилля світових політиків. 

“Усе, що допомагає захищати права наших людей в полоні - це плюс. Тож активність світових лідерів, звісно, може допомогти. На швидкість обміну це, на жаль, не завжди впливає, але дозволяє зберегти увагу світової спільноти до цього питання, а також посилює міжнародний тиск на державу-агресора», - відповів представник Координаційного штабу.

Також під час зустрічі представники державних структур України вкотре наголосили на загрозах експлуатації москвою емоційно чутливої теми бранців для проведення ворожих інформаційно-психологічних спецоперацій, метою яких є розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні.

Останні новини