gov.uaДержавні сайти України

У Штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців з 77-ої окремої аеромобільної бригади

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 77-ї окремої аеромобільної бригади. 

На запитання близьких відповіли представники Координаційного штабу, Національної поліції, Служби безпеки України (Об’єднаний центр) та радник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Іван Ангелін. 

Представник Штабу наголосив, що непідтверджену інформацію про осіб, які вважаються зниклими безвісти, рідним не надають. Оскільки ворог часто вдається до маніпуляцій. 

Представник Національної поліції підкреслив, що слідчі не займаються поверненням людей з полону. Вони проводять першочергові слідчі дії. Приймають заяву про зникнення, відправляють запити в медичні заклади та морги. Потім прокуратура визначає підслідність, після чого новий слідчий повторно відправляє запити, бо з часом може з’явитися нова інформація. Якщо відбувається збіг ДНК-зразків із загиблим, рідним повідомляють про це того ж дня. 

«Слідчі поліції не можуть вести пошук на території, де тривають бойові дії», – зауважив він. 

Радник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Іван Ангелін розповів, що тіла з окупованих ділянок повертають у результаті переговорів та обмінів з російською стороною, а також унаслідок інших заходів. 

«Після повернення тіла передають для ідентифікації. Зараз перевірка на збіг зразків ДНК відбувається приблизно протягом півтора-двох місяців. Якщо рідні, як вони вважають, впізнали тіло свого Захисника на ворожих сайтах, необхідно звернутися до слідчого з клопотанням про проведення портретної експертизи. Бувають випадки, коли три родини вважають, що людина на фото – їхній Захисник. Результати експертизи слід передати в Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин і Національне інформаційне бюро», – порадив він.

Останні новини