У Штабі відбулася зустріч з родинами Захисників 56-ої окремої мотопіхотної Маріупольської бригади
З ініціативи ГО «Полігон 56» у Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами Захисників 56-ої окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, які потрапили в полон чи зникли безвісти.
Участь у заході взяли представники Координаційного штабу, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Національної поліції України та Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).
За словами представника Координаційного штабу, не можна стверджувати, що існує сталого алгоритму ведення переговорів з країною-агресоркою стосовно процесів обміну військовополоненими. Щоразу це окрема складна робота.
Представниця МКЧХ розповіла про роботу організації, зокрема, що стосується доступу до місць утримання.
“Ми не кажемо, де саме перебуває військовослужбовець, – зазначила вона. – Доступ до місць утримань дуже лімітований. Але ми подаємо запити на доставку медикаментів і теплих речей.”
Також вона додала, що МКЧХ надає родинам юридичну та психологічну допомогу, в окремих випадках допомагає матеріально: “Ми працюємо, у тому числі, з асоціаціями родин, яким потрібна підтримка.”
Представник Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернув увагу на те, що росія поки не відреагувала на ініціативи, запропоновані українським омбудсманом під час зустрічі в Туреччині.
“Мова була про людей, стосовно яких не повинно висуватись додаткових умов та вимог – це цивільні особи й важкопоранені військовослужбовці, – підкреслив він. – Росіяни відповіли що їм потрібен час на опрацювання, проте скільки воно триватиме – наразі невідомо.”
Представник юридичного відділу Координаційного штабу проконсультував родичів військовослужбовців щодо питань комунікації з військовими частинами. Він, зокрема, зазначив, що така комунікація відбувається через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП). Отримавши відповідні запити, військова частина повинна дати на них відповіді.