У Штабі відбулася зустріч з родинами Захисників з 58-ої бригади
У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 58-ї окремої мотопіхотної бригади, які об’єдналися в громадську організацію «911» для пошуку своїх близьких.
На питання рідних відповіли представники Координаційного штабу, Збройних Сил України, Територіальної оборони, Національної поліції, Служби Безпеки України, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Присутніх ознайомили з повноваженнями та роботою Координаційного штабу. Також повідомили, що росія не надає українським офіційним структурам жодної інформації про наших полонених. Невелику частку вдається отримати від Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), робочих груп Організації об’єднаних націй і правозахисної групи «Пошук.Полон».
Більшість даних вдається зібрати від тих, хто повертається з полону. Україна також подає росії на обмін тих, хто вважається зниклим безвісти. Таких людей вдається повертати з полону.
«Тих, про кого не було жодної інформації, обміняли стільки ж, скільки підтверджених росією через МКЧХ», – зазначив представник Координаційного штабу.
Рідні, які не мають підтверджень полону своїх рідних від росії, можуть написати звернення на Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.
«На переговорах у Туреччині між омбудсменами рф погодила такий механізм пошуку зниклих безвісти. Наш Уповноважений передаватиме списки від рідних російській стороні для підтвердження полону. Скільки людей підтвердить росія, зараз не відомо. Але механізм такий проговорили», – повідомив представник українського омбудсмена.