У Штабі відбулася зустріч з родинами Захисників з 92-ої ОМБр ім. Івана Сірка
У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 92-ї окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка.
На запитання близьких відповіли представники Координаційного штабу, Національної поліції та Служби безпеки України (Об’єднаного центру).
Близьких непокоїть, що в них є відомості про перебування їхніх Захисників у неволі, наприклад, фото чи відео з полону, але в Національному інформаційному бюро (НІБ) вони обліковані як зниклі або як ті, що ймовірно перебувають у полоні. За нормами міжнародного гуманітарного права полоненими обліковуються тільки ті, чий полон підтвердила росія через Міжнародний комітет Червоного Хреста. Тоді вид обліку в НІБ змінюють на «полон». Але, як вже не раз підкреслювали представники Координаційного штабу, велика частина тих, кого вже визволили, були обліковані як зниклі безвісти. Це не заважає обмінювати людей. Проте фото і відео з полону беруться до уваги.
«Фото та відео не завжди можуть нести достовірну інформацію. Їх треба ретельно перевіряти. Але принаймні ми та близькі знаємо, що людина жива, її утримують росіяни. А отже й відповідають за неї», – наголосив представник Штабу.
Також він зауважив, що обміни здійснюються відповідно до переговорних позицій: наприклад, повернення поранених чи важкохворих або жінок, а не за переліками прізвищ:
«Коли наш та російський омбудсмени в Туреччині обговорювали репатріацію важкопоранених і ми склали список з кількох сотень людей, росіяни з них підтвердили в полоні тільки одного. Але навіть його не забажали повернути».
Обговорили також продовження контракту військовослужбовців, які перебувають у полоні. Їхні контракти автоматично продовжуються, як і в усіх інших Захисників, до завершення військового стану та спеціального наказу.