gov.uaДержавні сайти України

Український Омбудсмен розповів про результати триденних перемовин у Анкарі

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів про результати триденних перемовин в Анкарі з російською колегою Тетяною Москальковою та за участі турецького омбудсмена Шерефа Малкоча.

Як повідомив Дмитро Лубінець, наразі українська, російська і турецька сторони працюють над створенням «гуманітарного коридору», в межах якого можна буде більш ефективно здійснювати обміни полоненими та утримуваними особами.

Зокрема йдеться про повернення додому важкопоранених, людей літнього віку, дітей, військових та цивільних громадян України.

За словами пана Лубінця, під час зустрічі вдалося змусити росію визнати необхідність повернення в Україну важкопоранених осіб без жодних умов, як це вимагається ст. 110 Женевської конвенціїї. Українська сторона наголосила, що в даному випадку йдеться не про обмін, а саме про репатріацію і передали російській стороні список з іменами 800 важкопоранених українських військовослужбовців.

«Ми пояснили це російській стороні. Не скажу, що вони вже погодилися й починають виконувати, але визнали, що це дійсно є в Женевській конвенції», - зазначив український омбудсмен.

Окремими треками тривають перемовини про визволення цивільних українців, які перебувають в російському полоні ще з 2014 року - в цьому списку наразі налічується 377 осіб. Також піднімалося питання про порятунок політв’язнів кремля, в якому 158 українців, більшість з яких – кримські татари.

Відповідачи на запитання про кількість цивільних, зохоплених агресором в Україні з 24 лютого, Дмитро Лубінець зазначив, що станом на зараз до нього звернулося понад 20 тисяч сімей, які розшукують своїх рідних. «Це величезна кількість, і по цим громадянам України ще ніхто не порушував питання перед російською стороною. Ми це зробили», - зазначив Омбудсмен.

?‍?‍?‍? Окремий напрямок перемовин - повернення додому українських дітей, вивезених з нашої території окупантом на територію росії. Зокрема вирішується питання, як визволяти юних громадян України, по яким вже розпочався процес усиновлення на росії.

Дмитро Лубінець зазначив, що ідею створення гуманітарного коридору підтримав президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, активну участь в цих перемовинах також бере лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Останні новини