gov.uaДержавні сайти України

В Україні відзначають Міжнародний день жертв насильницьких зникнень

30 серпня відзначають Міжнародний день жертв насильницьких зникнень. Цей день встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, щоби привернути увагу до долі людей, місця ув'язнення яких невідомі.

Насильницькі зникнення вважають одним із тяжких воєнних злочинів та злочинів проти людяності. Правозахисники стверджують, що росія використовує насильницькі зникнення як метод ведення війни проти України. Про це йшлося на конференції “Викрадені окупантами: Росія використовує насильницькі зникнення як метод ведення війни”.

«Після 24 лютого росія почала масово викрадати цивільних українців на тимчасово окупованих територіях, застосовуючи тортури й подекуди страти. Насильницькі зникнення як метод залякування і придушення спротиву стали масовим явищем», — стверджує голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

У заході до Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень взяли участь Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко; а також Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Правозахисники зазначають, що також ворог часто викрадає родичів українських військовослужбовців, представників правоохоронних органів, місцевих підприємців.

Зокрема, за словами координаторки Медійної ініціативи за права людини Тетяни Катриченко, відомі випадки викрадення російськими військовими українських ветеранів, колишніх учасників АТО, співробітників військкоматів та цивільних фахівців військових структур у Сумській, Чернігівській, Київській областях та під час виїзду з Маріуполя.

Україна пам'ятає та обліковує всіх зниклих безвісти та полонених і робить усе можливе, зокрема, через міжнародні організації, щоби повернути їх додому. На жаль, ворог усіляко затягує та ускладнює цей процес.

Останні новини