gov.uaДержавні сайти України

За ініціативи "Полігон 56" відбулася зустріч з родинами військовослужбовців

За ініціативи громадської організації «Полігон 56» у Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців 36-ї та 56-ї бригад.

На запитання близьких відповіли представники Координаційного штабу, Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), Національного інформаційного бюро та Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Представниця МКЧХ вкотре наголосила, що полон наших Захисників і Захисниць підтверджує не їхня організація, а росія – країна, яка тримає людей у полоні.

«Ми надсилаємо запити. Усі дані, які надають родини, ми використовуємо. Є успішні кейси, коли нам вдається отримати підтвердження. На жаль, не для всіх, але вони є, – сказала вона. – Кількість і періодичність запитів, які ми надсилаємо до росії, ми не розголошуємо. Кількість підтверджень залежить від діалогу з представниками влади на тій стороні. За полонених відповідає країна, яка бере в полон. Її обов’язок – захищати людей, яких утримує. Ми просимо і будемо просити доступ до всіх».

Обговорили можливість публічного розголошення МКЧХ випадків загибелі наших Захисників у російському полоні.

«В історії МКЧХ були випадки застосування публічного розголошення. На жаль, це закінчилось тим, що діяльність МКЧХ була припинена в цих країнах. Треба зважувати і враховувати те, що ми втратимо», – сказала представниця МКЧХ.

У Варшаві Уповноважений Верховної Ради з прав людини порушував тему загибелі наших Оборонців у російській неволі.

«Збираємо доказову базу. Будемо передаватися матеріали в Міжнародний кримінальний суд: як про загибель, так і про тортури. Розголос таких злочинів дає нам можливість заручитися підтримкою міжнародної спільноти. Питання не замовчується. Розголошуємо на всіх рівнях», – запевнив представник Офісу омбудсмена.

Представниця Національного інформаційного бюро зазначила, що триває робота, щоби листи рідних доходили до наших Захисників у полоні.

Останні новини