gov.uaДержавні сайти України

Захист прав полонених: делегація Коордштабу у Женеві поділилася досвідом та інноваційними практиками

Делегація Координаційного штабу на чолі з керівником Секретаріату Робочої групи Богданом Охріменком провела тематичний захід, який відбувся під час 34-ої Міжнародної конференції Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у місті Женева. 

 Захід був присвячений практичним аспектам та українському досвіду, набутому в рамках зобов’язань за Третьою Женевською конвенцією 1949 року про поводження з військовополоненими. Ця подія також стала важливим майданчиком для обговорення актуальних питань, пов’язаних зі збройною агресією російської федерації проти України.

Представники Штабу наголосили, що українська сторона неодноразово пропонувала обмін за формулою "всіх на всіх", проте не отримувала відповідей від представників країни-агресорки. Також на перемовини регулярно виноситься пропозиція повернути всіх важкохворих та важкопоранених з обидвох сторін. І ця гуманітарна ініціатива також тривалий час не знаходить жодного відгуку.

Представники української делегації також розповіли про досвід допомоги родинам полонених та зниклих безвісти військовослужбовців і цивільних осіб, про надання їм соціальної, правової та психологічної допомоги, реабілітацію та реінтеграцію визволених з російської неволі Оборонців.

“Україна дотримується взятих на себе зобов’язань згідно з нормами міжнародного гуманітарного права, – наголосив Богдан Охріменко. – І ми сподіваємося, що наші спільні зусилля, у тому числі тиск міжнародної спільноти на російську федерацію, допоможуть забезпечити дотримання прав полонених українців та пришвидшити їх повернення додому.”

Учасники заходу також висвітлили процес функціонування таборів для військовополонених, їхню інфраструктуру та співпрацю з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста. Делегація поділилася кроками, вжитими для створення змішаних медичних комісій і залучення держави-покровительки, що є ключовими для забезпечення гуманітарних стандартів.

Серед ключових проєктів, представлених під час заходу, були ініціативи «Хочу жити» та «Хочу знайти», що підтверджують проактивність України на противагу постійного нехтування російською стороною навіть базовими гуманітарними зобов'язаннями.

Останні новини