gov.uaДержавні сайти України

Заклик до міжнародної спільноти: як зупинити катування поневолених військових та цивільних українців у російських тюрмах

Представник Координаційного штабу взяв участь у сайд-івенті, що відбувся в рамках осінньої сесії ПАРЄ у Страсбурзі на тему «Катування та смерті українських військовополонених та незаконно затриманих цивільних осіб у російському полоні».

Мета заходу - привернути увагу міжнародних партнерів до проблеми системних катувань у місцях несвободи українських військовополонених та цивільних осіб, незаконно утримуваних російською федерацією, а також зрозуміти, що саме держави-члени Ради Європи можуть зробити аби зупинити катування та притягнути злочинців до відповідальності.

Модерувала захід віцепрезидентка ПАРЄ та членкиня Постійної делегації Парламенту України в ПАРЄ Олена Хоменко. 

В панельній дискусії також взяли участь звільнені з російського полону заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял та Микита Шастун - український захисник, який пережив теракт в Оленівці та був звільнений під час обміну полоненими. Вони поділилися з присутніми своїми історіями перебування в російській неволі та в деталях розповіли про катування та тортури, які застосовувалися до них.

“Майже всі затримані цивільні за політично мотивованими справами проходять через приниження, незаконне важке фізичне поводження у в’язницях під час слідства. Треба дуже багато мужності, фізичної сили, психологічної витримки, щоб витримати це”, - розповів присутнім Наріман Джелял.

Захисник Маріуполя Микита Шастун, який пережив російський теракт в Оленівці, розповів про тортури над ним у російській в’язниці міста Таганрог.

“Починалось все з так званої “Прийомки”- це означає, що прибувших б'ють усім: бітами, руками, палками, били струмом, “шокерами”. Ця прийомка продовжувалась по відчуттям майже вічність”, - згадує Микита.

Представник Координаційного штабу у своєму виступі також звернув увагу на проблему неналежного поводження з українськими бранцями та висловив вимоги й очікування щодо конкретних дій від міжнародної спільноти задля покращення ситуації. Наголосив на складнощах у звільненні з російської неволі цивільних громадян, до яких неможливо застосувати механізм обміну, оскільки Україна не захоплює цивільних росіян.

Останні новини