Як звернутися до Робочої групи ООН

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими інформує про можливості Робочої групи ООН з питань насильницьких або недобровільних зникнень.

Робоча група допомагає сім’ям дізнатися про долю або місце перебування членів їхніх сімей. Робоча група отримує, розглядає та передає державам повідомлення про насильницькі зникнення, подані родичами або правозахисними організаціями, з вимогою провести розслідування та пошуки і повідомити про результати.

Звернутись до Робочої групи можна двома способами:

  • завантажити форму вище, заповнити українською або іншою офіційною мовою ООН та надіслати електронною поштою на hrc-wg-eid@un.org .
  • через онлайн-форму http://spsubmission.ohchr.org/ англійською, французькою та іспанською мовами (будь ласка, виберіть “disappearances” при заповненні форми, щоб передати вашу інформацію до Робочої групи ООН з насильницьких або недобровільних зникнень. Не забудьте зберегти pdf файл, який згенерується після заповнення форми).

Таку форму можуть заповнювати родичі осіб, місце перебування яких невідоме, зокрема, не підтверджених країною-агресором через МКЧХ.

Коли рідні заповнюють цю форму, вони привертають увагу міжнародної організації до того, що росія не виконує ІІІ Женевську конвенцію (військовополонений має право повідомити близьким про місце свого перебування, або про його зміну).

Після заповнення форми Робоча група починає працювати над встановленням місця перебування зниклої особи.

Водночас, коли людину підтверджує країна-агресор, шанси на гуманне поводження з нею зростають.

Таку форму слід обов’язково заповнити родичам цивільних, які перебувають у полоні, а також дітей, які незаконно вивезені до росії.

Форму листа англійською мовою можна завантажити тут.
Більше про Робочу групу ООН та її процедури можна дізнатися з відео.